ATSIRADIMO ISTORIJA


VIDURNAKČIO EITYNĖS – kultūrinė bendruomeninė akcija, skirta iškeliavusiųjų į Amžinybę atminimui bei netradicine forma pasakyti TAIP Alytuje kuriamo HOSPISO – paliatyviosios pagalbos namų id​ėjai.  Idėja surengti šią akciją kilo bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės labdaros fondu „The Tiltas Trust“, kai jų iniciatyva Alytuje lankėsi Mančesterio        Šv. Onos hospiso specialistai ir pasidalino savo idėjomis bei patirtimi.

TIKSLAS
Kasmet, paskutinį vasaros penktadienį, organizatoriai bendruomenių narius kviečia į tradicinę kultūrinę bendruomeninę akciją, kuria norima palaikyti su artimojo netektimi susidūrusius bei prisiminti iškeliavusius į Amžinybę brangius mums krašto žmones. Šia akcija taip pat siekiama netradicine forma pasakyti TAIP HOSPISO idėjai Alytuje, bei visuomenei pasakyti, kad alternatyva eutanazijai gali būti kokybiška paliatyvioji pagalba.

KODĖL ?
Eitynės po žvaigždėtu dangumi Alytaus miesto gatvėmis – ne tik fantastiškai praleistas paskutinis vasaros vidurnaktis, bet ir prasmingas renginys, skirtas palaikyti mūsų bendruomenės narius, susidūrusius su artimojo netektimi.Daugumai dalyvių šios eitynės – proga prisiminti tuos, kuriuos mylime. Eitynių metu sustosime palikti žinutę išėjusiems artimiesiems – uždegti žvakutę artimo žmogaus atminimui. Bus pagerbti paskutiniais metais į Amžinybę išėję garbūs mūsų miesto piliečiai.

KAS YRA HOSPISAS?
Visame pasaulyje hospisai (angl. Hospice) – paliatyviosios pagalbos namai, kuriuose teikiamos medicinines, socialines, dvasines paslaugas nepagydomiems ligoniams, į tą procesą įtraukdamos ir šių pacientų šeimos narius. Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos ir pacientų namuose (angl. hospice at home), kur sudaromos visos sąlygos paciento ramybei, komfortui, orumui. Hospisai paliatyviosios pagalbos paslaugas paprastai teikia nemokamai. Čia mirtis yra suvokiama kaip paskutinė ir, deja, labai sunki gyvenimo stadija. Todėl stengiamasi pacientams suteikti galimybę išsilaisvinti iš skausmo ir susidoroti su daugybe simptomų, kurie juos išsekina paskutinėmis jų gyvenimo dienomis.